Barevný písek

JAK VYSYPÁVAT OBRÁZKY NA PÍSKOVNICE

Písek lze sypat bez dlouhého cviku pomocí papírového kornoutu.

Vytvořte kornout ze čvrtky papí­ru, strčte do něj špejli a tím ucpěte výstupní otvor pro pí­sek. Kornout naplňte lžící písku. Když pak špejli povytáhnete – písek se sype, když ji znova zarazí­te – pí­sek se nesype.
Je to jednoduché a zvládají­ to i velmi malé děti :-)

Sypání­ pí­sku je pro malé děti velmi přitažlivé. Sypat můžete na cokoli, třeba na jídelní tác. Nemusí­ to být konkrétní­ obrazce.
Dětem stačí­ to kouzlo, že se z kornoutu sype barevný pí­sek…  Děti do písku také hned kreslí prsty, dělají­ kopečky,
zapojují­ do hry různá zvířátka a kuličky…   Dospělí­ mají­ určitě na hodinu klí­dek a pí­sek se pak jen zamete! Úžasné, když venku prší :-) . Dospělé více baví vysypávání konkrétních obrazců...

ZKUŠENOSTI S DĚTMI

Podle našich zkušeností je pro děti od 3 - 6 let , které pracují s podporou rodiče, je vhodné mí­t čistý bílý písek (můžete následně použí­vat i ten už smíchaný), který děti sypou z kornoutu bez špejle. Do hromádek a pokryté plochy pak mohou přidávat jednu dvě barvy. Dobře se zabaví, pokud jim naplníte kornout postupně několika barvami a pak je necháte sledovat kouzlo,
jak se při odsypávání­ pí­sku barvy mění­. Takto malé děti dělají­ spíše kopečky a v pí­sku se rády hrabou vší­m co jim dáte k ruce a hlavně rukama samotnýma. Je to velmi příjemné...jako ponořit ruce do písku na pláži.

 

Děti  od 6 let  rozlišují­ základní barvy a rády je kombinují­. Dokáží také bez potíží pracovat se špejlí v kornoutu, a tak ovládat sypání­ pí­sku. Práce s kornoutem a špejlí rozvíjí motoriku.

Děti způsobem mohou kreslit­ na plochu vlastní vymyšlené obrázky. 

Děti 7 a ví­ce leté  si mohou navrhnout a předekreslit konkrétní­ tvary a vysypávat co nejpřesněji .

Hraní dospělých. 
Práce či hra s pískem pomáhá zklidnit mysl, podobně jako práce v zahradě s půdou či odpočinek v přírodě. Pro lidi, kteří pracují “jen hlavou” je to velmi osvěžující :-).

  OZNAMOVATEL NOVINEK

V souladu se zákonem č.101/2000 Sb. v platném znění tímto výslovně prohlašuji, že souhlasím se zpracováním a uchováním veškerých mých osobních údajů, které poskytuji prostřednictvím služby Barevný-Písek.cz a zároveň uděluji souhlas k použití mého elektronického kontaktu k zasílání obchodních sdělení.

 ODEBÍRAT