Barevný písek

VYSYPÁVÁNÍ MANDAL BAREVNÝM PÍSKEM A MALOVÁNÍ PÍSKOVÝCH OBRÁZKŮ
UMOŽŇUJE DĚTEM I DOSPĚLÝM TENTO OSOBNÍ ROZVOJ:


1. ROZVOJ JEMNÉ MOTORIKY PRSTŮ

Vysypávání písku na plochu pískovnice nebo samolepící plochy umožňuje rozvoj jemné motoriky rukou. Děti nejdříve berou písek do hrsti a pomalu se učí rozvíjet uchopování do dvou prstů - do špetky. Tuto techniku je také možné využít v terapeutických terapeutických dílen při práci s klienty se se sníženou mobilitou končetin např.  v hospicech, domovech důchodců, psychyatrických klinikách apod. Pro starší lidi je výborné bílý písek nahřát. Teplý písek velmi pomáhá na ztuhlé klouby a také upokojuje duši.

2. CESTA JE CÍL - VYSYPÁVÁNÍ TIBETSKÝCH MANDAL

Technika vysypávání mandal (obrázků) na plochu ve vrstvách je zábavná a soustředěná práce. Takto navrstvený písek působí měkce a "písečně". Výsledek však nejde nijak zafixovat. Dílo se musí zase rozmetat. Pro některé lidi je těžké přijmout. Tibeťané takto tvoří mandaly, aby zviditelnili, že "Cesta je cíl". Tvorba mandaly je to důležité, ne konečný výsledek (jak obrázek vypadá).

3. OMALOVÁNKA VERSUS SKUTEČNOST

Nikde v přírodě nenajdete černou linku, která by ohraničovala formu tak, jak to vidíme na omalovánkách. V technice vysypávání samolepících podkladů můžete vidět a prožít, jak černá linka při tvorbě mizí odloupáváním dílků. Barevné plochy tak k sobé přiléhají, navazují na sebe, prolínají se. Můžete si pohrávat s detaily a odstíny barev. Je to velmi hojivé pro duši dětskou i dospělou. Pokud však chcete mít v obrázku detailní linku, je možné ji udělat vlastní kresbou - vrypem do již vysypané plochy (najdete v návodech).  icon_wink 

4. ROZVOJ BAREVNÉHO CÍTĚNÍ 

Vysypávání barevným pískem na samolepící plochy Vám poskytne možnost vytvořit z jednoho motivu mnoho barevných variant. Můžete vnímat, jak působí červená barva vedle modré, červená vedle oranžové atd. Jednotlivé kombinace barev v sobě nesou úplně jiné nálady. 

5. TVAR/ FORMA V KULTUŘE

Kamila se při tvorbě motivů inspirovala v kulturách celého světa. Můžete si povšimnout, jaké tvary/ formy jednotlivé kultury používají.  
Některé připravené motivy jsou vymyšlené tak, abyste mohli sloupnout i více dílků najednou 
a tím změnit tvar motivu. Pohrajte si, je to radost...

  OZNAMOVATEL NOVINEK

V souladu se zákonem č.101/2000 Sb. v platném znění tímto výslovně prohlašuji, že souhlasím se zpracováním a uchováním veškerých mých osobních údajů, které poskytuji prostřednictvím služby Barevný-Písek.cz a zároveň uděluji souhlas k použití mého elektronického kontaktu k zasílání obchodních sdělení.

 ODEBÍRAT